Systemy operacyjne 

Jest 7 produktów.
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Każdy komputer powinien posiadać system operacyjny, bez niego jest bezużyteczny, nie można z niego korzystać i tym samym przestaje być naszym narzędziem pracy czy rozrywką. Systemy operacyjne są bazą dla działania komputera, stanowią też fundament umożliwiający obsługę aplikacji i wszelkich programów. Ułatwiają zarządzanie plikami i materiałami, które znajdują się na dysku komputera. Ponadto systemy operacyjne nadzorują pracę urządzenia i jego wszystkich podzespołów. Zatem są one niezbędne do korzystania z komputera w domu, pracy i w przypadku graczy. 

Dostępne systemy operacyjne

Wyróżnić możemy kilka podstawowych systemów operacyjnych. W komputerach i urządzeniach marki Apple, fabrycznie instalowany jest system MacOS. Cechuje się wysoką stabilnością i dużą intuicyjnością. Wadą jest brak kompatybilności z niektórymi urządzeniami i programami. Systemy operacyjne Linux są darmowe, wyróżniają się otwartą licencją i dostępnością w wielu edycjach. Wadą jest stosunkowo trudna i mało intuicyjna obsługa oraz brak kompatybilności ze wszystkimi programami. Najpopularniejszym systemem jest Windows. Doskonale sprawdza się w pracy, do nauki i codziennego użytku. Wykazuje kompatybilność z większością programów i gier, charakteryzuje się prostą obsługą i wygodnym użytkowaniem. 

Serwerowe systemy operacyjne dla firm 

Najczęściej wybierane serwerowe systemy operacyjne to Windows Server. Systemy przeznaczone do uruchamiania na nich serwera różnią się od tych, z których korzystamy w warunkach domowych. Muszą wyróżniać się wszechstronnością i ponadprzeciętną funkcjonalnością. Zostały wyspecjalizowane do wykonywania kilku zadań. Muszą być szybkie, intuicyjne, proste w obsłudze, bezpieczne i przede wszystkim stabilne. Serwerowe systemy operacyjne dla firm Windows spełniają wszystkie te wymagania i standardy, dlatego to właśnie one stanowią główną część naszej oferty systemów operacyjnych.