Ekrany projekcyjne 

Jest 13 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów

Ekrany projekcyjne Wrocław

Oferta naszych ekranów projekcyjnych obejmuje zarówno modele elektryczne jak i rozwijane za pomocą korbki. Wybierając odpowiedni rodzaj ekranu, należy pamiętać, że w pierwszej kolejności dopasowuje się ekran do rzutnika. Jeśli głównym celem, do którego będzie wykorzystywany ekran, ma być oglądanie filmów, to idealnie sprawdzi się ekran multimedialny 16:9. Ekran projektowy 4:3 polecany jest z kolei do wyświetlania prezentacji. Dostępne są również ekrany uniwersalne. Zwracamy uwagę, że przed podjęciem ostatecznej decyzji należy sprawdzić współczynnik odbicia światła i kąt widzenia wybranego modelu. Zaleca się, aby współczynnik odbicia światła wynosił 1 bądź blisko 1, natomiast kąt widzenia był jak najszerszy.

Ekrany projekcyjne – rodzaje

Ekrany projekcyjne można podzielić na dwa rodzaje – ekran projekcyjny ścienny oraz ekran projekcyjny na statywie.  Ekran projekcyjny na statywie jest lekki i łatwy w rozkładaniu jak i w składaniu. Jego ogromną zaletą jest możliwość ustawienia w dowolnym miejscu. Z kolei ekran projekcyjny ścienny montowany jest najczęściej wysoko na ścianie. Jego użytkowanie odbywa się za pomocą pilota bądź włącznika w ścianie, rzadko za pomocą korby. Elektryczny ekran do projektora może być również wyposażony w napinacze. Ich zadaniem jest wyrównanie powierzchni ekranu tj. wyeliminowanie wszelkich fałd i zgięć, dzięki czemu wyświetlany obraz jest niezwykle gładki. Dostępne są również ekrany projekcyjne ramowe, wyposażone w ramę, poprawiającą kontrast obrazu.

Jak zamocować ekran projekcyjny?

Elektryczne ekrany do projektora bez problemu można zamontować na suficie bądź wysoko na ścianie. Pamiętajmy, że takie rozwiązanie sprawia, że jego przenoszenie będzie trudne, wręcz niemożliwe. Rozwiązanie to poleca się w salach konferencyjnych bądź wykładowych, gdzie ekran stanowi uzupełnienie projektora mocowanego na suficie. W małych pomieszczeniach lub w sytuacji, gdy wiemy, że ekran będzie przenoszony, zaleca się ich montowanie na statywie. W sytuacji, gdy nie jest użytkowany, wystarczy zwinąć go do niewielkich rozmiarów i schować.