Filtr

Włączone filtry:
Maksymalna rozdzielczość w trybie cyfrowym <
Obsługa DirectX (wersja) <
Rozwiązania producenta VGA <
Wsparcie dla CrossFire / SLI <
Maksymalna rozdzielczość w trybie analogowym <
Obsługa OpenGL (wersja) <
Shader Model <

Karty graficzne 

Jest 72 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów

Ma wpływ na wydajność komputera, jej znaczenie jest szczególne w przypadku urządzeń, które przeznaczone są do gry, a także służących do tworzenia zaawansowanej grafiki przez specjalistów. Karty graficzne dla graczy, grafików czy do jednostek, z których korzystamy w biurze czy w domu różnią się poszczególnymi parametrami.

Jak działa karta graficzna?

Jest odpowiedzialna za generowanie i wyświetlanie obrazu, który, jak możemy zaobserwować, w przypadku nowoczesnych komputerów jest wyraźnie lepszy niż przy starszych modelach. Szczególnie przy grach cały proces generowania aplikacji jest jednak bardziej skomplikowany, co przekłada się na konieczność zmiany karty na tę, która oferuje większą wydajność.


Karty graficzne dla grafików spełniają nieco inną funkcję, z tego powodu te zaprojektowane i stworzone specjalnie dla branży graficznej są inne niż karty graficzne dla graczy. Co więcej, wspomagają one obliczenia procesora przy obróbce zdjęć, renderowaniu animacji, archiwizowaniu plików i konwertowaniu wideo. A zatem karty graficzne generują i wyświetlają obraz, wspomagają obliczenia procesora i przyśpieszają pracę komputera. Są odpowiedzialne za 3 ważne zadania.

Jaka karta graficzna do gier?

Jeżeli nie wiesz, jaka karta graficzna najlepiej sprawdzi się przy zaawansowanych grach, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze. Aby komfort gry były wysoki, musi gwarantować płynność animacji na poziomie 30 klatek na sekundę. Użytkownik z pewnością zauważy nawet niewielki spadek liczby klatek na jedną sekundę. Wśród dominujących na rynku kart należy wyróżnić karty graficzne AMD i NVIDA, które są dostępne również w naszej ofercie. W oby przypadkach gracze znajdą coś dla siebie. Na uwagę zasługują na pewno karty graficzne dla graczy Radeon RX 560, Radeon RX Vega 64 i GeForce GTX 1060.

Dedykowana czy zintegrowana?

To jedno z ważniejszych pytań, które zadają sobie osoby poszukujące sposobu na poprawę wydajności komputera i zwiększenia jakości wyświetlanego obrazu. Istotne jest przeznaczenie urządzenia. Jeżeli Twój komputer służy Ci do użytku domowego lub jest Twoim narzędziem pracy w biurze, to karta zintegrowana spełni swoją funkcję. Karty dedykowane z niższej półki cenowej będą dobry rozwiązaniem dla osób, które często oglądają filmy i korzystają ze średnio zaawansowanych gier. Karty graficzne dla grafików i graczy wybierających najnowsze tytuły polecamy wydajne karty dedykowane. W naszej ofecie znajdziesz również specjalne karty graficzne do kopania.