Projektory LED 

W tej kategorii nie ma produktów.

Projektory LED alternatywa dla telewizora

Alternatywa dla telewizora lub ciekawy gadżet do swojego domowego centrum rozrywki dla kinomanów! Projektor LED jest urządzeniem, pozwalającym na wyświetlanie obrazu na ścianie lub innej dużej, gładkiej powierzchni. To nowoczesny odpowiedni tradycyjnego rzutnika, który zamiast lampy halogenowego wykorzystuje elektroluminescencyjne diody. Rzutniki LED wyróżniają się wieloma zaletami, zarówno na płaszczyźnie jakości wyświetlanego obrazu, jak również żywotności i zużycia energii.

Projektor LED, czyli nowoczesna klasyka

Rzutniki są urządzeniami ze stosunkowo długą tradycją, jednak w takiej wersji, jak są dostępne dzisiaj, są obecne od kilku lat. Projektory LED znalazły swoje zastosowanie przede wszystkim w szkołach, na uczelniach, przedszkolach oraz innych placówkach edukacyjnych, a także w firmach szkoleniowych, na salach konferencyjnych, małych firmach i dużych korporacjach. W porównaniu do urządzeń z lampami halogenowymi rzutnik LED wyróżnia się żywotnością nawet 20 razy większą. Diody LED zużywają się wolniej, wykazują zdolność do sprawnej pracy przez 10 000 – 20 000 godzin, podczas gdy halogeny od 1 000 do 5 000 godzin. Co więcej, diody zużywają mniej energii, mają moc 10-12 W. Nowoczesne projektory LED mogą też działać bez dostępu do prądu dzięki wbudowanej baterii. Dużą ich zaletą jest też ich gotowość do pracy natychmiast po włączeniu urządzenia. Inne rzutniki potrzebują czasu, aby się rozgrzać i uzyskać odpowiednią jasność obrazu.

Technologia projekcji

Rzutniki LED stosują technologię LED, co informuje nas o typie oświetlenia. Wykorzystuje się w nich różne technologie projekcji, jak LCD o niższej jakości niż inne rozwiązania, w której istnieje ryzyko wystąpienia problemów z głębią czerni. Alternatywą jest technologia DLP o znacznie wyższej rozdzielczości i lepszym odwzorowaniu koloru.

Szczególnie polecamy projektor LED Full HD, który wyróżnia się najlepszą jakością obrazu. To propozycja dla prawdziwego maniaka dobrego kina.