Filtr

Włączone filtry:
Rodzaj myszy <

Myszy komputerowe 

Jest 519 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 519 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 519 elementów

Myszki komputerowe

Korzystamy z nich rzadziej, co nie oznacza, że całkowicie się z nimi pożegnaliśmy. Pracownicy biurowi i fani gier komputerowych wciąż ich używają, nie wyobrażając sobie bez niej pracy przy komputerze i gry. Myszka do komputera jest dla niektórych gadżetem, który zwiększa komfort korzystania z PC czy laptopa, a dla innych konieczny dodatek. Współczesne myszy komputerowe w wielu przypadkach już bardzo różnią się od tych, które kiedyś wypełniały sklepowe półki. Co my możemy Ci zaproponować? Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki?

Mysz komputerowa do codziennego użytku

Na początku myszka do komputera składała się z wielu ruchomych elementów, co wpływa na jej podatność na uszkodzenia. Aktualnie możemy wybierać spośród myszek optycznych, które działają w oparciu o diody LED, które odpowiadają za przekazywanie sygnału, informującego o położeniu myszy. Innym rozwiązaniem jest mysz komputerowa laserowa, w której diody LED zastąpiono laserowymi. Dzięki temu osiągnięto większą płynność ruchu. Mamy jeszcze myszki przewodowe, które wymagają podłączenia do komputera, a także bezprzewodowe, które nie wymagają przewodu do sprawnej komunikacji z urządzeniem. Wybierając mysz do codziennego użytku, zwróć uwagę na czułość sensora (im jest wyższa, tym mysz bardziej precyzyjna), częstotliwość raportowania (określa szybkość komunikacji z komputerem) i oczywiście jakość wykonania, aby posłużyła Ci możliwie jak najdłużej.

Myszki dla graczy

Myszki gamingowe charakteryzują się znacznie większym zaawansowaniem technologicznym. Jej wybór ma ogromne znaczenie dla komfortu i skuteczności gry. Myszki dla graczy muszą cechować się ponadprzeciętną szybkością reakcji. Ponadto wyposażone są w dodatkowe przyciski, którym przypisano nietypowe funkcje. Na spodniej ich części znajdują się ślizgacze, ułatwiające ruch po gładkiej powierzchni. Niektóre modele mają system ciężarków, pozwalający na dostosowanie wagi myszki do własnych preferencji i pamięć wewnętrzną z możliwością zapisania profili ustawień.