Filtr

Włączone filtry:
Maks. czas odpowiedzi układu przeciwprzepięciowego <
Czas pracy <

Listwy zasilające

Listwy zasilające 

Jest 356 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 356 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 356 elementów

Listwy zasilające

Listwy zasilające przez wielu użytkowników, szczególnie w domach prywatnych, traktowane są jako „gadżety” pozwalające na podłączenie większej liczby urządzeń elektrycznych. Tymczasem wśród tego rodzaju listew znajdziemy listwy przeciwprzepięciowe, które w momencie skoku napięcia powodują odcięcie zasilania, co chroni podłączone urządzenia przed uszkodzeniem. Sprawdzają się szczególnie w sezonie burzowym, kiedy to nierzadko dochodzi do na tyle poważnych zniszczeń sprzętu komputerowego czy RTV, że nie jest możliwa ich naprawa.

Listwy antyprzepięciowe – bezpieczeństwo i ochrona

Listwy antyprzepięciowe wyglądem przypominają zwykłą listwę z kilkoma gniazdami. Różnią się od niej jednak obecnością wielu zabezpieczeń, których zadaniem jest natychmiastowe odcięcie prądu, kiedy zostanie wykryte niebezpieczny skok napięcia. Wywołany jest zjawiskami atmosferycznymi, tj. burza, ale również awariami sieci. Podłączony do prądu sprzęt jest w takich okolicznościach zagrożonych, niestety zdarzają się przypadki, że poszkodowanymi są również ludzie.

Listwy przeciwprzepięciowe może być wyposażona w warystor. Odpowiada on za pochłanianie energii i odłączenie zasilania. Tego rodzaju listwy charakteryzują się szybkim czasem reakcji oraz absorbcją dużej ilości energii (więcej niż w listwach filtrujących i z bezpiecznikami topikowymi). Innym rodzajem listwy przeciwprzepięciowej jest model z diodami transilowymi. To diody przejmują funkcję warystora, minimalizując ryzyko uszkodzenia urządzeń.

Wybierając listwy zasilające, zwróć uwagę na filtry RFI/EMI. Wszystkie dobre listwy komputerowe powinny je posiadać, ponieważ odpowiadają za ochronę przed zakłóceniami. Zastanów się, ile gniazdek potrzebujesz, aby móc podłączyć wszystkie urządzenia. Zawsze warto wybrać listwę z większą ilością gniazdek (na zapas 1-2). Wybieraj listwy z wyłącznikiem, który umożliwia samodzielne odcięcie prądu. Jeżeli masz dzieci i istnieje ryzyko, że będą miały kontakt z listwą, zdecyduj się na wariant z osłonkami.