Obudowy 

W tej kategorii nie ma produktów.

Szczegóły promocji obudowy MSI

 

Klient po zakupie obudowy ma dwie opcje do wybory

1. Może klasycznie zarejestrować się po bundle i otrzymać myszkę + podkładkę

2. Może napisać opinię o produkcie na karcie produktu i wziąć udział w konkursie gdzie do wygrania jest 10x zestaw gadżetów o wartości 400 zł lub nagroda główna 1x fotel gamingowy MSITylko niektórzy zwracają na nie szczególną uwagę. Do grupy wyjątkowo zainteresowanej obudową komputera należą gracze. Nie każdy jest świadomy, jak istotną rolę spełnia ona w urządzeniu. Odpowiada za prawidłową wentylację, co przekłada się na utrzymanie niższej temperatury poszczególnych podzespołów. Wszystko to powoduje, iż komputer pracuje cicho. Obudowy komputerowe dzisiaj nie przypominają już tych, które można było kupić kilkanaście lat temu. Możemy wyróżnić ich kilka rodzajów, które różnią się nie tylko wyglądem, ale też dodatkowymi funkcjami.

Jak wybrać obudowę komputerową?

Najprostsze i najtańsze obudowy komputerowe to obudowy Tower. Ich niewątpliwą zaletą są ogromne możliwości konfiguracji i modyfikacji. Stawiamy je pionowo, na pewno są znane każdemu użytkownikowi komputera stacjonarnego. Najmniej miejsca zajmują kompaktowe obudowy Desktop. Zaprojektowano je w taki sposób, aby można było je ustawić poziomo pod monitorem komputera. Można je spotkać w instytucjach publicznych i biurach. Niewielkie rozmiary mają też obudowy Slim. Przypominają swoim wyglądem obudowy Tower, jednak są wyraźnie węższe. Jeszcze mniejsze od modelów Slim są obudowy SFF, w których można zamontować płytę główną mini-ITX. Ostatnią grupą są obudowy HTPC, przy pomocy których stworzysz zaawansowane centrum rozrywki w swoim domu. Wyróżniają się nowoczesnym wyglądem odpowiadającym trendom Hi-Fi.

Obudowa do komputera dla graczy i do komputera codziennego użytku

Aby obudowa przez długi czas spełniała swoją funkcję, musi być wykonana z solidnych materiałów, chroniąc w ten sposób poszczególne podzespoły. Powinny być wykonane z aluminium lub stali – to materiały, które najlepiej wspierają funkcję obudowy. Plastikowe obudowy najlepiej jeżeli mają ściany o większej grubości, są wtedy trwalsze. Nie bez znaczenia jest też wielkość obudowy. To od niej zależy, jaką kartę graficzną i płytę główną będziemy mogli w niej zamontować. Odpowiednie rozmieszczenie przycisków i złączy z kolei podnosi komfort użytkowania komputera. Dobrej jakości obudowa musi mieć też wentylatory w odpowiedniej ilości i wielkości. Jeżeli decydujesz się na obudowy komputera dla graczy, to zwróć uwagę, czy mają one miejsce na montaż dodatkowych wentylatorów. W tego rodzaju obudowach ważna jest też stylistyka.


Obudowa komputeracena uzależniona jest oczywiście od wyżej wymienionych parametrów. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów w różnych cenach i wariantach.