Procesory 

W tej kategorii nie ma produktów.

Wybierając komputer, często w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na procesor. To bardzo istotny element tego rodzaju urządzania, który z każdym kolejnym rokiem jest przez specjalistów modyfikowany i udoskonalany. Procesory komputerowe składają się z kilku, a nawet kilkunastu rdzeni, kontrolera pamięci operacyjnej (RAM) i pamięci podręcznej. Są też procesory komputerowe, które mają zintegrowany układ graficzny.

Procesory do komputerów stacjonarnych są zazwyczaj wydajniejsze niż w laptopie. Montowane są w specjalnym gnieździe, co ułatwia ich modernizację. W przypadku procesorów do laptopów mamy do czynienia z większymi ograniczeniami, które dotyczą przede wszystkim zasilania i chłodzenia. Nie można go modernizować, jest zamontowany na stałe.

Rodzaje procesorów komputerowych

Wyróżniamy procesory komputerowe AMD i Intel. To dwóch wiodących na rynku producentów, którzy od wielu lat są liderami w branży, każdy z nich ma swoich zwolenników. Produkty AMD są tańsze, jednak można zaobserwować wzrost zainteresowania procesorami Intel. W przypadku zwykłego zastosowania różnice w ich pracy są praktycznie niedostrzegalne. Wśród procesorów AMD dominującą rolę odgrywa model AMD Ryzen. Wybierają go gracze, pracownicy biurowi i profesjonaliści. Jest to procesor czterordzeniowy i ośmiokątowy o częstotliwości taktowania na poziomie 3.5 GHz. Dużą popularnością cieszy się oczywiście seria FX, która również jest ceniona za wysokie parametry. Jeżeli chodzi o procesory do komputerów stacjonarnych Intel, to na uwagę zasługują najnowsze procesory komputerowe 8 generacji. Zastosowano w nich zwiększoną liczbę rdzeni fizycznych. Klienci chętnie wybierają procesory Intel Skylake-X oraz Kaby Lake-X i układy i9.

Cena procesorów komputerowych uzależniona od parametrów 

Zakup procesora komputerowego nie jest małym wydatkiem, jednak odpowiednio podjęta decyzja skutkuje wzrostem wydajności pracy komputera i oczywiście większym komfortem użytkowania. O cenie, a jednocześnie jakości decydują m.in.: liczba rdzeni i wątków, pamięć podręczna, częstotliwość taktowania, podkręcanie procesora, chłodzenie, gniazdo procesora i magistrala systemowa. W naszym sklepie dostępne są najnowsze procesory komputerowe wiodących producentów Intel i AMD. Wśród nich są jednostki dla komputerów domowego użytku, jak też dedykowane dla regularnych graczy i profesjonalistów.