Filtr

Włączone filtry:
Rodzaj akumulatora <

Zasilacze awaryjne (UPS)

Zasilacze awaryjne (UPS) 

Jest 330 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 330 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 330 elementów

Zasilacze UPS – Wrocław

Zasilacze awaryjne UPS pozwalają na przerwaną pracę urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Sprawdzają się przede wszystkim w przypadku przerw w dostawie prądu, ale również zabezpieczają m.in. komputery (szczególnie w biurze, gdzie jest ich większa ilość) przed skokami napięcia. Zasilacze awaryjne odpowiedzialne są za podtrzymanie działania odbiorników bądź też zespołu odbiorników w momencie wystąpienia przerwy w zasilaniu.

Zasilacze awaryjne UPS – klasy układów i ich podstawowe cechy

To wtórne źródła energii elektrycznej wyposażone w akumulatory ładowane podczas prawidłowego napięcia w sieci. Czas podtrzymania napięcia zależy od pojemności akumulatora, w jaki został wyposażony zasilacz. Zasilacze UPS możemy podzielić zgodnie z wzajemną zależnością wartości napięcia wejściowego oraz jego częstotliwości od parametrów, jakimi charakteryzuje się napięcie na wyjściu układu. Są to zasilacze awaryjne VFD (częstotliwość i wartość napięcia wejściowego zależą od parametrów napięcia zasilającego), VI (wartość napięcia wejściowego nie jest w żaden sposób zależna od parametrów napięcia zasilającego) oraz VFI (zarówno wartość, jak też częstotliwość napięcia wejściowego nie zależy od parametrów zasilającego napięcia).

Jak wybierać zasilacze awaryjne UPS? Do domowego zastosowania, przy pojedynczych komputerach i stacjach roboczych dobrze sprawdzają się zasilacze UPS off-line. Do małych sieci komputerowych oraz serwerów polecamy zasilacze typu line-interactive. Jeżeli urządzenia wymagają nieustannej, bezprzerwowej pracy, to najlepszym rozwiązaniem będzie zasilacz on-line, który również bardzo dobrze sprawdzi się w urządzeniach automatyki przemysłowej. Podwójne systemy zasilania stosuje się w systemach informatyczno-telekomunikacyjnych, charakteryzujących się najwyższym znaczeniem krytycznym. Więcej układów zasilania potrzebne będzie w odbiornikach z redundantnymi zasilaczami wewnętrznymi.

Dla odbiorów indywidualnych wykonywane są zasilacze awaryjne UPS o mocy nieprzekraczającej 10 kVA. Dla odbiorów grupowych będą to zasilacze o mocy do 100 kVA, a nawet większej.