Przetwornice 

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Przetwornice samochodowe 

Dużo podróżujesz samochodem i chcesz przystosować swój pojazd do jazdy na długie trasy, również jeżeli chodzi o Twój komfort. W aucie nie zawsze mamy możliwość naładowania swojego urządzenia mobilnego, a już na pewno nie kilku jednocześnie. Pozwala na to jednak przetwornica samochodowa, która znalazła swoich zwolenników szczególnie wśród zawodowych kierowców, przedstawicieli handlowych i miłośników dalekich podróży. Dzięki niej możesz naładować kilka urządzeń elektronicznych jednocześnie, nawet podczas jazdy. 

Jak działa przetwornica?

Nazywamy ją inaczej falownikiem lub inwertorem. Jej zadaniem jest zamiana napięcia 12 V prądu stałego, która jest charakterystyczna dla instalacji samochodowej, na napięcie prądu zmiennego, które wynosi 230 V. Przetwornica samochodowa podpinana jest pod gniazdo zapalniczki, można też podpiąć ją bezpośrednio do akumulatora. To urządzenie pozwalające na włączenie sprzętu zasilanego napięciem 230 V wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazda elektrycznego. Przyda się więc nie tylko w samochodzie osobowym, ale też dostawczym, a nawet przyczepie kempingowej. 

Przetwornice samochodowe wybieramy, zwracając uwagę na ochronę termiczną, aby zapewnić bezpieczeństwo podłączonym urządzeniom. Ważne jest też niskie zużycie prądu w trybie uśpienia i wentylacja, która odpowiada za chłodzenie sprzętu. Przetwornica powinna charakteryzować się przynajmniej optymalną wydajnością, co przekłada się na jej szybsze i skuteczniejsze działanie. Trzeba też zwrócić uwagę na wielkość przetwornicy. Nie może w żaden sposób przeszkadzać kierowcy w prowadzeniu pojazdu. Najlepiej wybieraj przetwornice samochodowe, które wykonane są z solidnych materiałów, aby w trakcie jazdy przy gwałtownym hamowaniu nie doprowadzić do ich uszkodzenia np. na skutek upadku czy uderzenia. Przetwornica może mieć więcej niż jedno gniazdo. Ile urządzeń planujesz do niej podłączać? To od tego zależy także wybór odpowiedniego modelu.