Zasilacze komputerowe

Zasilacze komputerowe 

Jest 73 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 73 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 73 elementów

Zasilacze komputerowe

Przy wyborze urządzenia zwracamy uwagę przede wszystkim na pamięć RAM, procesor, dysk twardy oraz kartę graficzną, traktując te elementy, jako kluczowe dla wydajnej i prawidłowej pracy komputera. Słusznie, jednak nie można zapominać też o innych ważnych częściach, które mają wpływ na komfort i wygodę użytkowania urządzenia. Jednym z nich jest zasilacz PC, który decyduje o skuteczności dostarczania energii i bezpieczeństwie pracy komputera.

Jak wybrać zasilacz do komputera stacjonarnego?

Zasilacze komputerowe różnią się parametrami i cechami, od których zależy ich skuteczność, wydajność i oczywiście żywotność. Aby poradził sobie z Twoim sprzętem, musi posiadać odpowiednio dużą moc. Nie należy się obawiać zasilaczy o wyższej mocy. Istnieje przekonanie, że pobierają one więcej prądu. W rzeczywistości wartość ta jest nominalną, jaką zasilacz może dostarczyć, kiedy będzie to konieczne. Co więcej, moc rozkłada się na wszystkie linie, które są w urządzeniu.

Zasilacze komputerowe różnią się sprawnością, która informuje nas o ilości pobranej energii. Wyższa sprawność zasilacza przekłada się na mniejszą ilość traconej energii. Oznacza to, że urządzenie jest bardziej energooszczędne. Zasilacz PC wyposażony jest ponadto w chłodzenie. Może być to wentylator, czyli chłodzenie aktywne. Przeznaczone jest dla jednostek o większej mocy. Chłodzenie pasywne to z kolei propozycja dla użytkowników, którym zależy na cichej pracy urządzenia. Są jeszcze zasilacze do komputerów z chłodzeniem półpasywnym. Znajdując się w zasilaczu wiatrach jest uruchamiany automatycznie wtedy, kiedy jest to konieczne. Zasilacze wyposażone są też w złącza, tj. P1, P4, PCle, FDD, SATA i Molex.

Wybierz odpowiedni zasilacz PC do swojego komputera, aby poprawić jakość jego pracy i dostarczyć sobie jeszcze większej przyjemności i komfortu przy jego użytkowaniu.