Laptopy 

W tej kategorii nie ma produktów.

Laptopy gamingowe

Mobilny, możesz go zabrać w podróż i zapewnić sobie rozrywki w przerwie w pracy. Wyróżnia się energooszczędnością i zajmuje niewiele miejsca, ma więc kilka cech, które czynią go bardzo silną konkurencją dla standardowych komputerów gamingowych PC. Laptop do gier to alternatywa dla większych oraz mniej mobilnych sprzętów, które zazwyczaj pozwalają na grę tylko w jednym miejscu. W tym przypadku możesz swoje centrum rozrywki zabrać ze sobą wszędzie. Laptopy gamingowe różnią się ceną, co oczywiście wynika z różnic w ich parametrach. Na jakość i wydajność ich pracy, tym samym na cenę, wpływ mają m.in. rodzaj zamontowanego procesora, karty graficznej, dysku twardego i pamięci RAM.

Notebook dla gracza, czyli jaki?

Dobry laptop dla gracza, który sprosta nawet największym gamingowym wyzwaniom, musi być wyposażony w wydajny układ graficzny, RAM i procesor. Duże znaczenie ma też szybki dysk SSD, a dla długiej żywotność także skuteczny układ chłodzenia. Komfort pracy zależy ponadto od jasności ekranu i rodzaju klawiatury.

Szybki procesor współpracujący z wydajnym układem graficznym to podstawa dobrze pracującej jednostki. Wśród szczególnie polecanych są m.in. Nvidia Geforce GTX 1050, GTX 1050Ti, GTX 1080, a także procesory Intel z serii Core i5, Core i7 i Core i9. Aby móc zapewnić płynność gry przy rozdzielczości FULL HD, laptopy dla gracza wyposaża się w pamięć RAM minimum 4 GB. Przykładem doskonałej płynności animacji jest technologia Nvidia G-Sync. Obraz generowany przez kartę graficzną zostaje zsynchronizowany z obrazem wyświetlanym na ekranie. To dzięki temu możliwe jest osiągnięcie tak spektakularnego efektu.

Zapewnij sobie odpowiednie warunki do gry

Notebook dla gracza musi być też dobrze chłodzony. Ma to wpływ na utrzymanie prawidłowej temperatury procesora i karty graficznej. Dzięki temu stabilnie działają i można w pełni wykorzystać ich możliwości przy bardzo dużym obciążeniu. Do szczegółowości grafiki z kolei przyczynia się rozdzielczość ekranu. Gaming laptop musi mieć ekran o rozdzielczości co najmniej 1920 × 1080 pikseli.